Naxçıvan şəhərində yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib. ANmedia.az xəbər verir ki, hadisə şəhərin Azadlıq küçəsində baş verib. BAIC-A115 markalı, 99-UT-369 dövlət nömrə nişanlı avtomobil yoldan çıxaraq işıq dirəyinə çırpılıb və aşıb. Qəza nəticəsində xəsarət alan Asim Rasim oğlu Nağıyev və Ceyran Abdulla qızı Nağıyeva Naxçıvan Muxtar Respublika Xəstəxanasının Təcili Ardı
İran və ABŞ arasında nüvə proqramı ilə bağlı dolayı danışıqların fevralın 17-də İsveçrənin Cenevrə şəhərində keçirilməsi planlaşdırılır. Danışıqlarda Oman vasitəçi qismində çıxış edəcək. ANmedia.az-ın məlumatına görə, bu barədə İran Xarici İşlər Nazirliyi açıqlama yayıb. Nazirliyin "Telegram" kanalında dərc olunmuş bəyanatda bildirilib ki, İran və ABŞ arasında nüvə Ardı
Fransa korporasiyalarının Niger ərazisində hasil etdiyi uran ehtiyatlarının istənilən an rəsmi Parisə təhvil verilə biləcəyi bildirilib. ANmedia.az RTN telekanalına istinadən xəbər verir ki, bu barədə Qərbi Afrika dövlətinin Prezidenti Abdurahman Çiyani bəyanatla çıxış edib. "Fransa 156 231 tonluq ehtiyatın 63,4 faizinə sahibdir. Əgər istəsələr, bunu onlara elə sabah Ardı
ABŞ Prezidenti Donald Tramp "ekoloji təmiz kömür üzrə mübahisəsiz çempion" kimi xüsusi mükafata layiq görülüb. ANmedia.az bu barədə "Axios" nəşrinə istinadən xəbər verir. Sözügedən heykəlcik Ağ Evdə kömür sənayesinin maraqlarını müdafiə edən və bu sahə ilə sıx maliyyə əlaqələri olan "Vaşinqton Kömür Klubu" tərəfindən dövlət başçısına təqdim edilib. Mərasim zamanı Ardı
ANmedia.az xəbər verir ki, hazırda Belqradda Prezident İlham Əliyevin səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikası ilə Serbiya Respublikası arasında sənədlərin imzalanması mərasimi keçirilir. Ardı
Belqradda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiçin iştirakı ilə Azərbaycan Respublikası və Serbiya Respublikası arasında Strateji Tərəfdaşlıq Şurasının 1-ci iclası keçirilir. “ANmedia.az” xəbər verir ki, bununla bağlı Prezidentin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb. Ardı
Misli Premyer Liqasının 20-ci turunda “Neftçi” səfərdə “Kəpəz”lə qarşılaşıb. “ANmedia.az” xəbər verir ki, “ağ qaralar” bu matçda 3:1 hesablı qələbəyə sevinib. Bu qalibiyyətlə Yuri Vernidubun komandası xallarını 30-a çatdırıb. “Kəpəz” - “Neftçi” - 1:3 Qollar: Bassala Sambu, 27 (0:1), Rauf Hüseynli, 35-pen. (1:1), Bassala Sambu, 38 (1:2), Emin Mahmudov, 40 (1:3) Ardı
Avtomobil yollarında vəziyyət açıqlanıb. “ANmedia.az” xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb. Bildirilib ki, fevralın 16-da gecə və səhər bəzi dağlıq və dağətəyi rayonlarda dumanlı hava şəraiti ilə əlaqədar magistral avtomobil yollarında görünüş məsafəsinin 500-1000 metrədək məhdudlaşacağı gözlənilir. Ardı
Belqradda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiç ilə təkbətək görüşü keçirilib. “ANmedia.az” xəbər verir ki, bununla bağlı Prezidentin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb. Ardı
Azərbaycan Ordusunda gənc əsgərlərin andiçmə mərasimləri keçirilib. “ANmedia.az” xəbər verir ki, bu barədə Müdafiə Nazirliyi məlumat yayıb. Bildirilib ki, hərbi orkestrlərin müşayiəti ilə döyüş bayraqları təntənəli surətdə sıra meydanlarına gətirildikdən sonra tədbirlər açıq elan olunub. Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin, həmçinin Vətən uğrunda Ardı