Prezidentin Sərəncamı ilə Tahir Budaqov Nəsimi Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib. ANmedia.az yeni icra başçısının dosyesini təqdim edir: Tahir Yaqub oğlu Budaqov 1965-ci il yanvarın 1-də Naxçıvan şəhərində anadan olub. Azərbaycan Dövlət Tibb İnstitutunu fərqlənmə diplomu ilə bitirib. O, 1999-2006-cı illərdə əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin Ardı
Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə Rəşad Sahil oğlu İsmayılov Azərbaycanın ekologiya və təbii sərvətlər naziri təyin edilib. ANmedia.az Oxu.Az-a istinadən yeni ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin dosyesini təqdim edir: Rəşad İsmayılov 1979-cu il avqustun 27-də anadan olub. Bakı Dövlət Universitetinin hüquqşünaslıq ixtisası üzrə bakalavr və magistr pillələrini Ardı
Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Azər İsmayıl oğlu Mursaqulov Azərbaycan Respublikası Dövlət Statistika Komitəsinin sədri təyin edilib. ANmedia.az Oxu.Az-a istinadən Dövlət Statistika Komitəsinin yeni sədrinin dosyesini təqdim edir: A.Mursaqulov 1981-ci ildə anadan olub. O, 2003-cü ildə Türkiyənin Boğaziçi Universitetinin məzunu olub, həmin ildə ABŞ-nin Corciya Ardı
Yanvarın 18-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Şəhidlər xiyabanında 20 Yanvar şəhidlərinin əziz xatirəsini yad edib. Dövlətimizin başçısı “Əbədi məşəl” abidəsinin önünə əklil qoydu. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildi. X X X 20 Yanvar hadisələri Azərbaycan xalqının tarixinə həm faciəli, kədərli, həm də qəhrəmanlıq, rəşadət Ardı
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) yanında İctimai Şuranın təşkilatçılığı, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin dəstəyi ilə “Süd və ət istehsalı üzrə mövcud problemlər və qida təhlükəsizliyi sahəsinə təsirlərin qiymətləndirilməsi” mövzusunda ictimai müzakirə keçirilib. ANmedia.az AZƏRTAC-a İstinadən xəbər verir ki, tədbirdə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Ardı
ANmedia.az xəbər verir ki, “Can Baku” restoranı rəsmi şəkildə fəaliyyətə başlayıb. Bakıda paytaxtın ən dinamik və gənc bölgələrindən biri olan Gənclikdə yeni bir məkan – “Can Baku” restoranı rəsmi olaraq fəaliyyətə başladı. Şəhərin sosial və mədəni həyatına yeni nəfəs gətirən restoranın həmtəsisçisi Yazıçı, publisist, təlimçi, konsultant - Aydın Tağıyev, rəhbəri isə Ardı
Aydın Tağıyevin müəllifi olduğu «Vətən» layihəsi çərçivəsində altıncı kitab üçün yazıya alınıb. Layihənin məqsədi canları bahasına tarix yazan şəhidlərimizin həyat və döyüş yolunu işıqlandırmaq, onların xatirəsinə həsr olunan müsahibələrdən ibarət kitabların ərsəyə gəlməsidir. Şəhidlərimizin ruhu şad olsun, Allah qazilərimizə cansağlığı versin! Qısa arayış : Həmid Ardı
Rusiyanın Severo-Kurilsk şəhərində 1952-ci ildən bəri ən güclü zəlzələ baş verib. ANmedia.az “Report”a istinadən xəbər verir ki, sunami təhlükəsi elan edilib, sakinlər təxliyə edilir. Təcili yardım xidmətləri tam gücü ilə işləyir, vəziyyət nəzarət altındadır. Ərazidə insanların təhlükəsizliyinin təmin edilməsi, normal həyatın bərpası üçün bütün zəruri tədbirlər Ardı
Prezident İlham Əliyev: “Buzovna qayalıqları Bakının rəmzidir” Buzovna qəsəbəsində mövcud qayalıqlar Abşeron yarımadasının unikal landşaftını və eko sistemini təşkil edir. Onlar milyon illərin insanlara misilsiz mirası və təbii sərvətidir. Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə əsasən bu qayalıqlar dövlətin mülkiyyəti sayılan dəniz sahillərinin 20-50 metr Ardı
Prezident İlham Əliyev Milli Mətbuatın 150 illik yubileyi münasibətilə media nümayəndələrinə müraciət ünvanlayıb. ANmedia.az Qafqazinfo-ya istinadən xəbər verir ki, müraciətdə deyilir: Hörmətli media nümayəndələri! Əziz jurnalistlər! Sizi əlamətdar yubiley – Azərbaycan milli mətbuatının yaranmasının 150-ci ildönümü münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edirəm. 1875-ci Ardı
© 2020 Bütün müəllif hüquqları qorunur. Anmedia.az
Materiallardan istifadə edərkən anmedia.az saytına mütləq istinad olunmalıdır.